Zaznacz stronę

Marzec  2022

Temat miesiąca: Eucharystia. 

FORMACJA GRUP ODNOWY W DUCHU ŚWIĘTYM DLA DIECEZJI BIELSKO-ŻYWIECKIEJ 2021/2022

 

Proponowane treści do rozważenia po obejrzeniu konferencji ks. Grzegorza Strządały:

  1. Jak często uczestniczysz w Eucharystii?
  2. Czy dziękujesz? Komu? Jak to wpływa na Twoje życie?
  3. Czy czerpiesz nadzieję z Obecności Pana? Czy błogosławisz, a więc udzielasz Pana bliźnim?
  4. Jak, twoim zdaniem, Pan Bóg zadziałał, byś wybrał/a Jego plan na Twoje życie? Czy w ogóle pozwalasz na wypełnianie się Bożego planu?
  5. Czy twój wyraz miłości to dawanie siebie innym, Dawanie siebie Bogu?
  6. Komu ostatnio opowiedziałem o Jezusie Obecnym?
  7. Jak wspólne przeżywanie Eucharystii buduje wspólnotę formacyjną, której jesteś częścią?
  8. Czy jesteś dumny/a z faktu, że Jezus namacalnie jest Obecny w tobie przez Eucharystię?

 

  • PEucharystia

a) homilia kapłana w temacie: Sakrament Eucharystii oraz uczestnictwo w Eucharystii.

b) nabożeństwo z modlitwami o uzdrowienie duszy i ciała.

Przykładowa propozycja na marzec 2022:

  •  przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
  • Rozważania dotyczące Eucharystii, przeżywania spotkania z Panem.
  • Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  • Uwielbienie, dziękczynienie, przeproszenie, prośba w temacie sakramentu Eucharystii
    • PFormacja dla wspólnoty.

    a)  Konferencja kapłana (temat: Eucharystia). Można skorzystać z materiałów udostępnianych przez koordynację naszej diecezji.

    b) Na formacji można głębiej zapoznać się z treściami dotyczącymi Eucharystii.

    c)  Link do pobrania tutaj. 

    d) Spotkanie w grupach (omówienie tematu miesiąca, pogłębienie, zaproszenie do pogłębienia tych treści w codzienności).

    • PAdoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.

    a) Czas na wspólną Adorację w ciszy, można zabrać Pismo Święte z zaznaczonymi fragmentami z tematu miesiąca. Najważniejsze jest jednak trwanie przy Panu i wsłuchiwanie się w głos swego serca. To budowanie naszej osobistej więzi z Bogiem. TO CZAS STRATEGICZNY;

    b) Zapraszamy do tego, by wspólnoty w swojej formacji znajdywały taką przestrzeń modlitwy przynajmniej raz w miesiącu.

    Fragmenty z Pisma Świętego do wykorzystania

    Mk 14,

    22 – 25

    Mt 26,

    26 – 30

    Łk 22,

    14 – 20

    1 Kor 11,

    23 – 26

    • PSpotkanie modlitewne.

    Wg praktyki wspólnoty, pamiętając o temacie przewodnim, jakim jest Eucharystia. 

    Legenda do propozycji formacji we wspólnocie

    1. Cztery punkty propozycji do formacji we wspólnocie, to wskazówka dla 4 poszczególnych tygodni w miesiącu. Można je dowolnie wymieniać. Warto jednak przyjąć jakiś jeden, stały schemat spotkań wspólnoty

    2. Umieszczamy wskazówki, a nie pełne schematy spotkań, by pozostawić przestrzeń dla waszej kreatywności. Ma to być pomoc, a nie wyręczanie z pracy wspólnej. 😊

    3. Zachęcamy do korzystania z filmików z konferencjami kapłanów na YouTube.

    4. Tematy do kolejnych miesięcy formacji wynikają z przeżytych rekolekcji przez animatorów i liderów.

    5. Zachęcamy także do dzielenia się we wspólnotach tematami podjętymi podczas rekolekcji i formacji w ich duchu.

    6. Dziękujemy za wszelkie pomysły i prosimy o zgłaszanie ewentualnych uwag koordynacji Odnowy w Duchu Świętym w naszej Diecezji Bielsko Żywieckiej e-mail: kontakt@odnowadiecezjabielsko.pl

    Jeśli w kalendarzu wypada piąty tydzień, to warto w nim przygotować agapę, by wspólnie świętować i ucieszyć się swoją obecnością. Przypominamy, że jest to pewna forma propozycji, do której zachęcamy, a nie nakazujemy przekształcania istniejących form spotkań we wspólnotach.
    1. Co miesiąc w tygodniu poprzedzający kolejny miesiąc zostaną przesłane do wszystkich linki i materiały na kolejny miesiąc.
    2. Staramy się odchodzić od formy mailowej komunikacji i zachęcamy tym samym do korzystania z naszej strony internetowej odnowadiecezjabielsko.pl
    3. Strona internetowa będzie ulegała ciągłym pracom, więc w pierwszych miesiącach prosimy o uzbrojenie się w cierpliwość.
    4. Każdy lider i animator otrzyma login i hasło, by można było pobierać materiały stworzone przez koordynację naszej diecezji

    Propozycja comiesięcznych spotkań.

    Formacja może odbywać się w cyklu 4 tygodni, gdzie stałymi elementami będą (raz w miesiącu):

    1. Eucharystia dla całej parafii z posługą członków wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym.
    – Po Eucharystii nabożeństwo z modlitwami o uzdrowienie duszy i ciała.

    2. Konferencja kapłana (na wyznaczony temat miesiąca). Można skorzystać z materiałów udostępnianych przez koordynację naszej diecezji. Co miesiąc jeden z kapłanów związany z grupami charyzmatycznymi wygłosi konferencję, która będzie nagrana na YouTube i powiązana z rekolekcjami. Link do pobrania na powstającej
    stronie dla naszej diecezji – odnowadiecezjabielsko.pl;

    – Spotkanie w grupach (omówienie tematu miesiąca, pogłębienie, zaproszenie do pogłębienia w codzienności)

    3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.

    Na osobistą adorację w ciszy można zabrać Pismo Święte z zaznaczonymi fragmentami z tematu miesiąca. Najważniejsze jest jednak trwanie przy Panu i wsłuchiwanie się w głos swego serca. To budowanie naszej osobistej więzi z Bogiem. TO CZAS STRATEGICZNY

    4. Spotkanie modlitewne:

    • Wspólne spotkanie się na modlitwie (uwielbienie, dziękczynienie, prośba, przeproszenie);
    • Posługa charyzmatami;
    • Dzielenie w grupach.

    Jeśli w kalendarzu wypada 5. tydzień, to warto w nim przygotować agapę, by wspólnie świętować i ucieszyć się swoją obecnością. 😊 Przypominamy, że jest to pewna forma propozycji, do której zachęcamy, a nie nakazujemy przekształcania istniejących form spotkań we wspólnotach.

    • ZCo miesiąc w tygodniu poprzedzającym kolejny miesiąc zostaną przesłane do wszystkich linki i materiały na kolejny miesiąc.
    • ZStaramy się odchodzić od formy mailowej komunikacji i zachęcamy tym samym do korzystania z naszej strony internetowej.
    • ZStrona internetowa będzie ulegała ciągłym pracom, więc w pierwszych miesiącach prosimy o uzbrojenie się w cierpliwość.
    • ZKażdy lider i animator ma ten sam login i hasło, by można było pobierać materiały stworzone przez koordynację naszej diecezji.