Zaznacz stronę

Luty 2023

Temat miesiąca: Moje przymierzez z Bogiem w Jezusie Chrystusie.

Dar wspólnoty dla mnie – co daje mi wspólnota?

I

FORMACJA GRUP ODNOWY W DUCHU ŚWIĘTYM DLA DIECEZJI BIELSKO-ŻYWIECKIEJ 2022/2023

 

Proponowane treści do rozważenia po wysłuchaniu konferencji:

  • Jak korzystasz z tego daru jakim jest wspólnota?
  • Jaka jest Twoja osobista odpowiedź na Boże objawienie?
  • Jakie Boże dary przekazuje Ci wspólnota?
  • Jakie prawdy przekazuje Ci wspólnota?
  • Czy odkrywasz do jakiej misji Duch Święty przygotowuje Cię we wspólnocie
  • Jakie umiejętności i nawyki potrzebujesz sobie utrwalić, aby wzrastać i rozwijać się duchowo?
  • Czy wiara prowadzi Cię do nawrócenia i pojednania z Bogiem i ludźmi?
  • Czy w Twoim sercu rodzi się więź miłości, wspólnota z Chrystusem i ludźmi wierzącymi?
  • Czy modlisz się o trwanie w Duchu Świętym i o wszelkie łaski potrzebne Twoim siostrom i braciom ze wspólnoty?

Propozycja miesiąca formacyjnego:

  • Eucharystia:

a) homilia kapłana w temacie: Dar wspólnoty dla mnie, co daje mi wspólnota?

b) nabożeństwo z modlitwami o uzdrowienie duszy i ciała.

MODLITWA PROŚBY do Ducha Św.:

  • za dar poznania Jezusa Bożego Syna (i tajemnicy zbawienia),
  • za dar nowego życia w Duchu Św. we wspólnocie Dzieci Bożych,
  • za wspólnotę, która uczy nas przyjmować zbawienie i miłość Boga, którą możemy zanieść innym ludziom.
    • PFormacja dla wspólnoty:

    a) Konferencja kapłana (temat: Dar wspólnoty dla mnie, co daje mi wspólnota?).
    Można skorzystać z materiałów udostępnianych przez koordynację ogólnopolską.

    b)  Link do obejrzenia tutaj,

    c) Spotkanie w grupach (omówienie tematu miesiąca, pogłębienie, zaproszenie do pogłębienia tych treści w codzienności).

    • PAdoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy:

    a) Czas na wspólną Adorację w ciszy, można zabrać Pismo Święte z zaznaczonymi fragmentami z tematu miesiąca. Najważniejsze jest jednak trwanie przy Panu i wsłuchiwanie się w głos swego serca. To budowanie naszej osobistej więzi z Bogiem. TO CZAS STRATEGICZNY;

    b) Zapraszamy do tego, by wspólnoty w swojej formacji znajdywały taką przestrzeń modlitwy przynajmniej raz w miesiącu.

    • PSpotkanie modlitewne:

    a) Wspólne spotkanie się na modlitwie (uwielbienie, dziękczynienie, prośba, przeproszenie),

    b) Posługa charyzmatami,

    c) Dzielenie w grupach (wg przeżywanego tematu miesiąca).

    Fragmenty z Pisma Świętego do wykorzystania

     

    Hbr 12,22–24

     

    J 8,31–32

     

    J 17,3

     

    1 P 1,24–2,2

     

    2 Tym 3,14–17

     

    Ef 1,17

     

    Jk 1,22–25

    Legenda do propozycji formacji we wspólnocie

    1. Cztery punkty propozycji do formacji we wspólnocie, to wskazówka dla 4 poszczególnych tygodni w miesiącu. Można je dowolnie wymieniać. Warto jednak przyjąć jakiś jeden, stały schemat spotkań wspólnoty

    2. Umieszczamy wskazówki, a nie pełne schematy spotkań, by pozostawić przestrzeń dla waszej kreatywności. Ma to być pomoc, a nie wyręczanie z pracy wspólnej. 😊

    3. Zachęcamy do korzystania z filmików z konferencjami na Agappe.tv

    4. Tematy do kolejnych miesięcy formacji wynikają z przeżytych rekolekcji, są opracowane na podstawie Seminarium o Wspólnocie. 

    5. Zachęcamy także do dzielenia się we wspólnotach tematami podjętymi podczas rekolekcji i formacji w ich duchu.

    6. Dziękujemy za wszelkie pomysły i prosimy o zgłaszanie ewentualnych uwag koordynacji Odnowy w Duchu Świętym w naszej Diecezji Bielsko Żywieckiej e-mail: kontakt@odnowadiecezjabielsko.pl

    Propozycja comiesięcznych spotkań.

    Formacja może odbywać się w cyklu 4 tygodni, gdzie stałymi elementami będą (raz w miesiącu):

    1. Eucharystia dla całej parafii z posługą członków wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym.
    – Po Eucharystii nabożeństwo z modlitwami o uzdrowienie duszy i ciała.

    2. Konferencja kapłana (na wyznaczony temat miesiąca). Można skorzystać z materiałów udostępnianych przez koordynację naszej diecezji. Co miesiąc jeden z kapłanów związany z grupami charyzmatycznymi wygłosi konferencję, która będzie nagrana na YouTube i powiązana z rekolekcjami. Link do pobrania na powstającej
    stronie dla naszej diecezji – odnowadiecezjabielsko.pl;

    – Spotkanie w grupach (omówienie tematu miesiąca, pogłębienie, zaproszenie do pogłębienia w codzienności)

    3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.

    Na osobistą adorację w ciszy można zabrać Pismo Święte z zaznaczonymi fragmentami z tematu miesiąca. Najważniejsze jest jednak trwanie przy Panu i wsłuchiwanie się w głos swego serca. To budowanie naszej osobistej więzi z Bogiem. TO CZAS STRATEGICZNY

    4. Spotkanie modlitewne:

    • Wspólne spotkanie się na modlitwie (uwielbienie, dziękczynienie, prośba, przeproszenie);
    • Posługa charyzmatami;
    • Dzielenie w grupach.

    Jeśli w kalendarzu wypada 5. tydzień, to warto w nim przygotować agapę, by wspólnie świętować i ucieszyć się swoją obecnością. 😊 Przypominamy, że jest to pewna forma propozycji, do której zachęcamy, a nie nakazujemy przekształcania istniejących form spotkań we wspólnotach.

    • ZCo miesiąc w tygodniu poprzedzającym kolejny miesiąc zostaną przesłane do wszystkich linki i materiały na kolejny miesiąc.
    • ZStaramy się odchodzić od formy mailowej komunikacji i zachęcamy tym samym do korzystania z naszej strony internetowej.
    • ZStrona internetowa będzie ulegała ciągłym pracom, więc w pierwszych miesiącach prosimy o uzbrojenie się w cierpliwość.
    • ZKażdy lider i animator ma ten sam login i hasło, by można było pobierać materiały stworzone przez koordynację naszej diecezji.