Listopad 2022
Temat miesiąca: Poza Kościołem nie ma zbawienia.
Proponowane treści do rozważenia po wysłuchaniu konferencji:
- Czym jest Kościół?
- Jaki mam obraz Kościoła?
- Dlaczego Kościół jest miejscem naszego zbawienia?
- Co to znaczy, że Bóg jest obecny w Kościele?
- W jaki sposób każdy z nas decyduje o zjednoczeniu się z Bogiem?
- Kiedy stajemy się zdolni do budowania nowych, świętych relacji z innymi ludźmi?
- Jak odkryć prawdę o Kościele?
- Skąd biorą się nasze błędne wyobrażenia?
- Jak poznać Kościół i znaleźć swoje miejsce w nim?
Propozycja miesiąca formacyjnego:
- Eucharystia:
a) homilia kapłana w temacie: Poza Kościołem nie ma zbawienia,
b) nabożeństwo z modlitwami o uzdrowienie duszy i ciała.
Modlitwa orędownicza:
- za osoby, które oddaliły się od Kościoła, szczególnie za tych, których znamy, których Bóg nam stawia na drodze życia,
- za nas, abyśmy otrzymali odwagę i miłość, konieczne do składania dobrego świadectwa, że Jezus żyje wśród nas, w swoim Kościele.
- PFormacja dla wspólnoty:
a) Konferencja kapłana (temat: Poza Kościołem nie ma zbawienia). Można skorzystać z materiałów udostępnianych przez koordynację ogólnopolską,
b) Link do obejrzenia tutaj,
c) Spotkanie w grupach (omówienie tematu miesiąca, pogłębienie, zaproszenie do pogłębienia tych treści w codzienności).
- PAdoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy:
a) Czas na wspólną Adorację w ciszy, można zabrać Pismo Święte z zaznaczonymi fragmentami z tematu miesiąca. Najważniejsze jest jednak trwanie przy Panu i wsłuchiwanie się w głos swego serca. To budowanie naszej osobistej więzi z Bogiem. TO CZAS STRATEGICZNY;
b) Zapraszamy do tego, by wspólnoty w swojej formacji znajdywały taką przestrzeń modlitwy przynajmniej raz w miesiącu.
- PSpotkanie modlitewne:
a) Wspólne spotkanie się na modlitwie (uwielbienie, dziękczynienie, prośba, przeproszenie),
b) Posługa charyzmatami,
c) Dzielenie w grupach (wg przezywanego tematu miesiąca).
Fragmenty z Pisma Świętego do wykorzystania
1 Kor 2,7-16
J 15,1-17
Ef 1,3-6
Legenda do propozycji formacji we wspólnocie
1. Cztery punkty propozycji do formacji we wspólnocie, to wskazówka dla 4 poszczególnych tygodni w miesiącu. Można je dowolnie wymieniać. Warto jednak przyjąć jakiś jeden, stały schemat spotkań wspólnoty
2. Umieszczamy wskazówki, a nie pełne schematy spotkań, by pozostawić przestrzeń dla waszej kreatywności. Ma to być pomoc, a nie wyręczanie z pracy wspólnej. 😊
3. Zachęcamy do korzystania z filmików z konferencjami na Agappe.tv
4. Tematy do kolejnych miesięcy formacji wynikają z przeżytych rekolekcji, są opracowane na podstawie Seminarium o Wspólnocie.
5. Zachęcamy także do dzielenia się we wspólnotach tematami podjętymi podczas rekolekcji i formacji w ich duchu.
6. Dziękujemy za wszelkie pomysły i prosimy o zgłaszanie ewentualnych uwag koordynacji Odnowy w Duchu Świętym w naszej Diecezji Bielsko Żywieckiej e-mail: kontakt@odnowadiecezjabielsko.pl
Propozycja comiesięcznych spotkań.
Formacja może odbywać się w cyklu 4 tygodni, gdzie stałymi elementami będą (raz w miesiącu):
1. Eucharystia dla całej parafii z posługą członków wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym.
– Po Eucharystii nabożeństwo z modlitwami o uzdrowienie duszy i ciała.
2. Konferencja kapłana (na wyznaczony temat miesiąca). Można skorzystać z materiałów udostępnianych przez koordynację naszej diecezji. Co miesiąc jeden z kapłanów związany z grupami charyzmatycznymi wygłosi konferencję, która będzie nagrana na YouTube i powiązana z rekolekcjami. Link do pobrania na powstającej
stronie dla naszej diecezji – odnowadiecezjabielsko.pl;
– Spotkanie w grupach (omówienie tematu miesiąca, pogłębienie, zaproszenie do pogłębienia w codzienności)
3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.
Na osobistą adorację w ciszy można zabrać Pismo Święte z zaznaczonymi fragmentami z tematu miesiąca. Najważniejsze jest jednak trwanie przy Panu i wsłuchiwanie się w głos swego serca. To budowanie naszej osobistej więzi z Bogiem. TO CZAS STRATEGICZNY
4. Spotkanie modlitewne:
- Wspólne spotkanie się na modlitwie (uwielbienie, dziękczynienie, prośba, przeproszenie);
- Posługa charyzmatami;
- Dzielenie w grupach.
Jeśli w kalendarzu wypada 5. tydzień, to warto w nim przygotować agapę, by wspólnie świętować i ucieszyć się swoją obecnością. 😊 Przypominamy, że jest to pewna forma propozycji, do której zachęcamy, a nie nakazujemy przekształcania istniejących form spotkań we wspólnotach.
- ZCo miesiąc w tygodniu poprzedzającym kolejny miesiąc zostaną przesłane do wszystkich linki i materiały na kolejny miesiąc.
- ZStaramy się odchodzić od formy mailowej komunikacji i zachęcamy tym samym do korzystania z naszej strony internetowej.
- ZStrona internetowa będzie ulegała ciągłym pracom, więc w pierwszych miesiącach prosimy o uzbrojenie się w cierpliwość.
- ZKażdy lider i animator ma ten sam login i hasło, by można było pobierać materiały stworzone przez koordynację naszej diecezji.